piątek, 21 maja 2010

Wyszukiwarka Getionary jeszcze lepsza

Od 18 maja słownik Getionary pracuje na nowym silniku. Dotychczasowe rozwiązanie zastąpiliśmy ulepszoną wersją silnika wyszukiwawczego — opracowaną w całości przez GET IT. Nowa wyszukiwarka oznacza dla użytkownika bardziej czytelny sposób prezentowania wyników oraz gwarancję bezawaryjności silnika. Logika, szybkość i stabilność to najbardziej istotne — według specjalistów GET IT — cechy nowego systemu. Warto podkreślić, że specyfika tego rozwiązania pozwala na jego dalszą rozbudowę i modyfikację. Uwagi i sugestie użytkowników wskażą nam, co warto jeszcze ulepszyć, zachęcamy więc do przesyłania opinii!

2 komentarze:

 1. Czyli co się zmieniło? od strony technicznej?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zmieniła się zastosowana technologia. Poprzedni silnik wykorzystywał kilka technologii, nowy został w całości napisany w Javie.

  Nowe rozwiązanie jest pisane specjalnie dla Getionary, dzięki czemu udało nam się osiągnąć wzrost wydajności i szybkości działania. Było to m.in. skutkiem zmniejszenia liczby zapytań do silnika, potrzebnych do uzyskania odpowiednich wyników.

  Rozdzielone zostały także procesy zarządzania budową słownika od mechanizmu przeszukiwania (oddzielnie przetwarzane jest repozytorium, a oddzielnie indeks słownika).

  Obecne rozwiązanie jest też skalowalne.

  W nowej wersji, zmienił się także sposób prezentacji wyników. Zmiany nie były drastyczne, ale są widoczne dla użytkowników.

  OdpowiedzUsuń